متقلب حساسیت مسابقه پرسپولیس لیگ قهرمانان آسیا

متقلب: حساسیت مسابقه پرسپولیس لیگ قهرمانان آسیا تیم پرسپولیس حضور مدیر مسابقه های لیگ قهرمانان آسیا در عمان دیدار حساس پرسپولیس و الهلال عربستان

گت بلاگز اخبار سیاست خارجی ادعاهای عادل الجبیر و جانسون علیه کشور عزیزمان ایران

وزرای خارجه عربستان و انگلیس ادعاهای بی‌اساس علیه جمهوری اسلامی کشور عزیزمان ایران مطرح کردند.  

ادعاهای عادل الجبیر و جانسون علیه کشور عزیزمان ایران

ادعاهای عادل الجبیر و جانسون علیه ایران

عبارات مهم : ایران

وزرای خارجه عربستان و انگلیس ادعاهای بی اساس علیه جمهوری اسلامی کشور عزیزمان ایران مطرح کردند.

به گزارش ایسنا به نقل از روزنامه سعودی عکاظ، عادل الجبیر، وزیر خارجه عربستان در یک کنفرانس خبری یکسان با بوریس جانسون، همتای انگلیسی خود مدعی شد: عربستان و انگلیس بر ضرورت مقابله با کشور عزیزمان ایران و توقف حمایت های آن از تروریست ها توافق کردند.

وی با بیان اینکه جنگ یمن بر عربستان تحمیل شد، گفت: ما از ایجاد راه حل سیاسی در یمن حمایت کردیم ولی حوثی ها تلاش کردند این امر محقق نشود و عربستان حتی بعد از جنگ به کمک های بشر دوستانه اش از یمن ادامه خواهد داد.

ادعاهای عادل الجبیر و جانسون علیه کشور عزیزمان ایران

از سوی دیگر بوریس جانسون با بیان اینکه همه تلاش های عربستان جهت حمایت از مرزهای خود را درک می کنند، مدعی شد: کشور عزیزمان ایران نقش تخریبی و خطرناکی در یمن ایفا می کند و باعث بی ثباتی منطقه می شود.

وی در ادامه خواستار یک نشست بین المللی جهت حل بحران عربستان و یمن شد.

وزرای خارجه عربستان و انگلیس ادعاهای بی‌اساس علیه جمهوری اسلامی کشور عزیزمان ایران مطرح کردند.  

این ادعاها درحالی مطرح می شود که ائتلاف متجاوز عربی به رهبری عربستان نزدیک به سه سال است که زنان و کودکان یمنی را به قتل می رساند و از رسیدن کمک های بشردوستانه به آنها ممانعت می کند. این ائتلاف به علت جنایت های وحشیانه اخیرش در لیست سیاه شرکت ملل قرار گرفت.

بهرام قاسمی، سخنگوی وزارت خارجه کشورمان اخیرا با ابراز نگرانی شدید نسبت به استمرار جنگ افروزی و حملات بی وقفه علیه ملت مظلوم یمن و با یادآوری این عنوان مهم که متاسفانه اینک در آستانه شروع سومین سال تهاجم نظامی ائتلاف ضد یمنی به این کشور مسلمان قرار داریم، بر لزوم اقدام قاطع جامعه جهانی جهت توقف تجاوز نیروهای خارجی و جنگ افروزی و کشتار هزاران انسان بی گناه تاکید کرد و مسئولیت دفاع و حفاظت از زنان و کودکان بی پناه یمنی که به خاطر تحمیل جنگی ویرانگر و تحریم، در معرض فاجعه ای انسانی قرار دارند را متوجه تمامی آنانی دانست که با فروش تسلیحات مدرن در تقویت زرادخانه های کشورهای متجاوز و شدت یافتن این بحران و بی ثباتی منطقه، نقش مخربی را ایفا می کنند.

قاسمی با اشاره به واکنش‌ها اشتباه بعضی از کشورها در شورای امنیت، افزود: عملکرد آمریکا و انگلیس در سه سال گذشته در شورای امنیت پراشتباه و غیر سازنده بوده و به جای استفاده از این ساز و کار بین المللی در جهت آخر جنگ، صرفا در جهت مشروعیت دادن به تجاوز و سرپوش گذاشتن بر جنایات جنگی صورت گرفته در یمن از آن جایگاه استفاده کرده اند.

ادعاهای عادل الجبیر و جانسون علیه کشور عزیزمان ایران

متاسفانه نوع واکنش‌ها و مواضع کشورهای آمریکا، انگلیس و فرانسه بعنوان بانیان قطعنامه ای که به تصویب نرسید، نوعی آدرس غلط دادن و فرار از مسئولیت پاسخگوئی است لیکن این کشورها به عنوان حامیان مهم و تامین کنندگان کلیدی تسلیحات مرگبار، نقش بسزائی در آتش افروزی و استمرار تجاوز نظامی عربستان به یمن دارند و جایگزین قطع این کمک ها و پاسخگوئی به جامعه جهانی، در موضع مدعی قرار گرفته و مسئولیت جنایات انجام شده است علیه مردم مظلوم یمن و حمایت های همه جانبه و بیدریغ خود از متجاوزین را نهان و به فرافکنی می پردازند.

واژه های کلیدی: ایران | جانسون | انگلیس | انگلیسی | عربستان | بوریس جانسون | اخبار سیاست خارجی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog