متقلب حساسیت مسابقه پرسپولیس لیگ قهرمانان آسیا

متقلب: حساسیت مسابقه پرسپولیس لیگ قهرمانان آسیا تیم پرسپولیس حضور مدیر مسابقه های لیگ قهرمانان آسیا در عمان دیدار حساس پرسپولیس و الهلال عربستان

گت بلاگز اخبار پزشکی تنهایی غذا خوردن جهت سلامتی مضر است

تحقیقات تازه نشان می‌دهد که خوردن غذا به تنهایی به وسیله افراد، به خاص مردان، آنان را در معرض خطر سندرم متابولیک قرار می‌دهد. آیا این عنوان نشان دهنده این است ک

تنهایی غذا خوردن جهت سلامتی مضر است

تنهایی غذا خوردن جهت سلامتی مضر است

عبارات مهم : زندگی

تحقیقات تازه نشان می دهد که خوردن غذا به تنهایی به وسیله افراد، به خاص مردان، آنان را در معرض خطر سندرم متابولیک قرار می دهد. آیا این عنوان نشان دهنده این است که تنهایی غذا خوردن به عنوان یک مسئله معضل سلامت عمومی مطرح است؟

به گزارش ایسنا و به نقل از تک تایمز، بر اساس تحقیق تازه انتشار یافته در تحقیقات چاقی و تمرین بالینی، صرف غذا در زندگی مدرن به یک عادت تبدیل شده است هست. در سال های اخیر، خانواده ها در مناطق متفاوت دنیا کوچک تر شده است اند و خانواده های یک نفره زیاد از قبل وجود دارند. این تغییرات منجر به شکل نامنظم، غیر رسمی و متمایز صرف غذا می شود.

تنهایی غذا خوردن جهت سلامتی مضر است

به علت این شرایط اجتماعی، محققان تصمیم به ارزیابی رابطه بین صرف غذا در تنهایی و سندرم متابولیک گرفتند.

طبق تعریف، سندرم متابولیک مجموعه ای از پنج فاکتور خطرناک قلبی عروقی مانند چاقی و فشار خون اوج است.

تحقیقات تازه نشان می‌دهد که خوردن غذا به تنهایی به وسیله افراد، به خاص مردان، آنان را در معرض خطر سندرم متابولیک قرار می‌دهد. آیا این عنوان نشان دهنده این است ک

نشانگان سوخت و سازی یا سندرم متابولیک (metabolic syndrome) مجموعه ای از شرایط است که خطر مبتلا شدن به دیابت نوع دو، بیماری قلبی و سکته را زیاد کردن می دهد. این نشانگان با وجود دست کم سه مورد از پنج مورد زیر تعریف می شود:

• چاقی شکمی (مرکزی) دور شکم زیاد از ۸۹ سانتیمتر

• فشار خون اوج (بیش از ۱۳۰/۸۵ میلی متر جیوه)

• زیاد کردن گلوکز پلاسمای ناشتا (بیش از ۱۰۰ میلی گرم در هر دسی لیتر خون)

• تری گلیسیرید سرمی اوج (بیش از ۱۵۰ میلی گرم در هر دسی لیتر خون)

• سطوح پایین لیپوپروتئین پرچگال (کمتر از ۵۰ میلی گرم در هر دسی لیتر خون)

تنهایی غذا خوردن جهت سلامتی مضر است

سندروم متابولیک با خطر مبتلا شدن به بیماری های قلبی عروقی و دیابت نوع 2 ارتباط دارد.

تنهایی غذا خوردن در دهه های اخیر به علت کوچک شدن خانواده ها و ازدیاد خانواده های یک نفره زیاد شده است هست. محققان دریافتند که این عمل می تواند پیامدهای جدی جهت سلامتی داشته باشد.

تحقیقات تازه نشان می‌دهد که خوردن غذا به تنهایی به وسیله افراد، به خاص مردان، آنان را در معرض خطر سندرم متابولیک قرار می‌دهد. آیا این عنوان نشان دهنده این است ک

محققان با کمک 7725 شرکت کننده در نظرسنجی ملی بهداشت و تغذیه کره جنوبی(KNHANES) در سال های 2013 و 2014 این مطالعه را انجام دادند.

از هر یک از شرکت کنندگان پرسیده شد که در روز، دو بار، یک بار یا هیچ بار تنها غذا می خورند.

تنهایی غذا خوردن جهت سلامتی مضر است

در میان شرکت کنندگان، کسانی که دو بار در روز تنهایی غذا خوردند، در تنها زندگی کردن، مجرد بودن و امتناع از صرف غذا فراوانی بیشتری را نشان دادند.

نتایج حاصل از جمع آوری داده ها نشان داد که غذا خوردن در تنهایی عوامل خطر بالقوه مبتلا شدن به سندرم متابولیک را جهت هر دو جنس اوج می برد، ولی جهت مردان زیاد است.

با توجه به عواملی مانند گزینش شیوه زندگی، سطح تحصیلات و اوضاع شغلی، زنانی که اغلب به تنهایی غذا می خورند، 29 درصد احتمال مبتلا شدن به سندرم متابولیک را دارند، در حالی که احتمال ابتلای مردانی که چنین شرایطی دارند به سندروم متابولیک در مقایسه با افرادی که اغلب با همراهان غذا می خورند، 64 درصد و احتمال مبتلا شدن به چاقی 45 درصد است.

یکی از دلایل احتمالی زیاد کردن خطر مبتلا شدن به بیماری به خاص در میان مردان این است که خوردن غذا به تنهایی ممکن است منجر به گزینش زیاد غذاهای ناسالم شود، ولی تحقیقات قبلی نیز روی تاثیرات ذهنی، فیزیولوژیکی و فیزیکی تنهایی تمرکز کرده اند.

در واقع، دو تحلیل بزرگ اخیر، انزوای اجتماعی و تنهایی را به عنوان تهدیدات جدی سلامت عمومی نشان داده اند.

در ماه اوت گذشته، محققان تنهایی و انزوای اجتماعی را بعنوان عامل مهمی که بر ضعف سلامت تاثیر می گذارد، در نظر گرفتند.

در نخستین تحلیل، محققان دریافتند که خطر فوت زودرس در بزرگسالانی که ارتباطات اجتماعی سالم دارند، به نصف کم کردن یافته.

در حالی که تجزیه و تحلیل دوم، انزوای اجتماعی، تنهایی و زندگی انفرادی را به عنوان عوامل زیاد کردن خطر مبتلا شدن به فوت زودرس منجر نام برد.

سپس محققان “اپیدمی تنهایی” یا فراگیر شدن به تنهایی زندگی کردن را به عنوان موضوعی که بسیاری از ملت ها با آن روبرو هستند و ارتباط اجتماعی را به عنوان یک نیاز اساسی بشر عنوان کردند.

در واقع، تحقیقات نشان داده است که به اشتراک گذاری اخبار خوب می تواند سلامت و خوش حالی عمومی را ارتقا دهد.

ساز و کار دقیق ایجاد نشانگان متابولیک در درست تحقیق هست. اکثر بیماران مسن چاق کم تحرک و دارای درجه ای از مقاومت به انسولین هستند. استرس نیز می تواند یکی از عوامل باشد. بااهمیت ترین عوامل خطر عبارتند از رژیم غذایی (به خصوص قند شیرین) و بی تحرکی یا کمبود فعالیت فیزیکی، اختلال تناوب خواب و مصرف بیش از حد الکل.

در مورد این که آیا چاقی یا مقاومت به انسولین باعث ایجاد سندرم متابولیک می شوند یا پیامدهای آن هستند بحث وجود دارد. تعدادی از نشانگرهای سیستمیک التهاب از جمله پروتئین واکنشی سی، اینترلوکین ۶، فاکتور نکروز دهنده تومور آلفا و دیگران و نیز زیاد کردن اسید اوریک ناشی از رژیم غذایی در این زمینه دخیل دانسته می شوند.

راه اول درمان، عوض کردن شیوه زندگی، به عنوان مثال دستورالعمل های تغذیه سالم و فعالیت فیزیکی هست. ولی اگر بعد از سه تا شش ماه تلاش در اصلاح عوامل خطر کافی نبود، درمان دارویی ضرورت می یابد.

به طور کلی هر یک از اختلالات تشکیل دهنده نشانگان متابولیک باید جداگانه درمان شوند.

دیورتیک ها و بازدارنده های آنزیم مبدل آنژیوتانسین ممکن است جهت درمان فشار خون اوج استفاده شود.

داروهای کاهنده چربی خون به کم کردن کلسترول از نوع لیپوپروتئین کم چگال و تری گلیسیرید و به زیاد کردن سطوح لیپوپروتئین پرچگال کمک می کنند.

استفاده از داروهایی که باعث کم کردن مقاومت به انسولین می شوند همانند متفورمین و تیازولیدیندیون مورد اختلاف نظر است.

ضمن این که داروهای چربی سوزی می توانند به درمان اضافه وزن کمک کنند.

طبق نتیجه های این تحقیق، اکنون می توان گفت که اصلاح الگوی صرف غذا و دوری از صرف غذا به صورت تنهایی نیز می تواند یکی از عوامل بازدارنده مبتلا شدن به نشانگان متابولیک باشد.

واژه های کلیدی: زندگی | تنهایی | محققان | خوردن غذا | غذا خوردن | مبتلا شدن | شیوه زندگی | تنهایی غذا خوردن

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog