متقلب حساسیت مسابقه پرسپولیس لیگ قهرمانان آسیا

متقلب: حساسیت مسابقه پرسپولیس لیگ قهرمانان آسیا تیم پرسپولیس حضور مدیر مسابقه های لیگ قهرمانان آسیا در عمان دیدار حساس پرسپولیس و الهلال عربستان

گت بلاگز وب‌گردی تصاویر + عجیب ترین خطوط راه آهن دنیا

جالب است بدانید که خطوط راه آهن های بسیاری در سراسر دنیا وجود دارند که از عجیب ترین مکان های ممکن عبور می کنند.

تصاویر + عجیب ترین خطوط راه آهن دنیا

به گزارش گروه وبگردی گروه تحریریه سایت جوان، آیا تا به حال تصور کرده اید اگر خطوط راه آهن داخل مجتمعات مسکونی باشد یا از روی باند پرواز درون یک فرودگاه عبور کند چه اتفاقی خواهد افتاد؟! جالب است بدانید که خطوط راه آهن های بسیاری در سراسر دنیا وجود دارند که از عجیب ترین مکان های ممکن عبور می کنند.

عبارات مهم : سوئیس
در این گزارش با ما همراه باشید تا با عجیب ترین اماکنی که خطوط راه آهن از آنجا عبور کرده اند آشنا شوید.

قطاری که از درون یک خیابان تنگ و کوچک می گذرد، ویتنام

اغلب خطوط راه آهن و ریل عبور قطارها را در اماکن باز و با مرزبندی مشخص و دقیقی می سازند، و طوری برنامه ریزی می کنند تا در صورت نزدیک شدن قطار هشدارهایی متوجه عابران و شهروندان شود تا خطری جان آنها را ترساندن نکند؛ ولی در هانوی پایتخت ویتنام قطار به طور مستقیم از جلوی منزل مردم عبور می کند. در این خیابان پر جمعیت مردم زیادی زندگی می کنند و محل کسب و کار آنها دقیقا به ریل راه آهن چسبیده هست. هنگامی که قطار می آید بساطشان را جمع می کنند و هنگامی که که قطار عبور کرد دوباره روی ریل آن را پهن می کنند. در واقع آنها هر روز کار بسیار هیجان انگیز و خطرناکی را انجام می دهند.

قطاری که از درون یک ساختمان مسکونی عبور می کند؛ چین

به علت شرایط توپوگرافی منحصر به فرد و تراکم جمعیتی اوج در شهر چونگ کینگ چین، مهندسین معماری و برنامه ریزان شهری جهت توسعه خطوط قطارهای خود در جستجوی یک روش خلاقانه بودند، راه حل آنها عبور قطار به طور مستقیم از یک ساختمان مسکونی ۱۹ طبقه بود. در سال ۲۰۰۴ میلادی با تصویب پروژه قطارهای شماره ۲ آنها دو گزینه پیش روی داشتند، تخریب کامل ساختمان و یا تخریب فقط دو طبقه از وسط آن و ساخت یک تونل جهت عبور قطارها، کارشناسان گزینه دوم و عبور قطار از وسط ساختمان را گزینش کردند.

عبور قطار از طولانی ترین تونل راه آهن جهان؛ سوئیس

سال گذشته در سوئیس طولانی ترین و عمیق ترین تونل راه آهن دنیا افتتاح شد؛ ساخت این تونل ۲ دهه طول کشید. طول این تونل موسوم به «گوتارد» ۵۷ کیلومتر است و امکان عبور و مرور قطارها را در زیر کوه های آلپ بین شمال و جنوب اروپا فراهم می آورد. پیش از نهایی شدن این پروژه تونل سیکان در ژاپن با طول ۵۳.۹ کیلومتر عنوان طولانی ترین تونل راه آهن دنیا را داشت و تونل «کانال» متصل کننده انگلیس و فرانسه به طول ۵۰.۵ کیلومتر در رتبه سوم طولانی ترین تونل های دنیا قرار گرفت.

قطاری که از وسط باند فرودگاه عبور می کند؛ نیوزیلند

فرودگاه گیسبورن در ساحل شمالی نیوزیلند قرار گرفته هست. این فرودگاه ۳ باند فرود دارد، ولی توصیه ی جالب و قابل توجه راجع به ی این فرودگاه این است که ریل قطاری از میان باند فرودگاه گیسبورن عبور می کند. هنگامی که که هواپیما به باند فرودگاه نزدیک می شود، برج مواظبت باید مطمئن شود که قطاری در حال نزدیک شدن به باند فرودگاه نیست. وقت پرواز هواپیماها در این باند از ساعت شش و نیم صبح تا هشت و نیم شب به وقت محلی هست. فرودگاه Tasmania’s Wynyard در استرالیا نیز به همین شکل بود و خط راه آهنی از میان آن عبور می کرد، ولی در سال ۲۰۰۵ میلادی این فرودگاه بسته شد.

پل راه آهن حلزونی شکل؛ بروسیو، سوئیس

پل بروسیو Brusio یک ریل راه آهن حلزونی و مارپیچ در شهر بروسیو سوئیس هست. این مسیر ۱۱۰ متر طول دارد و انحنای افقی آن حدود ۷۰ متر برآورد می شود و شیب طولی آن 7 درصد هست. قطار در این ریل می تواند در مسیری کوتاه ارتفاع خود را عوض کردن دهد.

قطاری که از شکاف دره می گذرد؛ کالیفرنیا

زمانی که نخستین خط راه آهن شهر آبرن کالیفرنیا را در دهه شصت قرن نوزدهم بنا کردند، مسئولان این منطقه شکاف های عمیقی را در غرب این شهر ایجاد کرده و پلی چوبی را بر بالای این شکاف ها ساختند. ایجاد شکاف در سال ۱۸۶۴ میلادی تکمیل شد. همه این عوامل باعث شده است تا خط راه آهن «بلومر» را در آن وقت هشتمین عجایب دنیا نام ببرند.

گذرگاهی جهت عبور قطارها، آلمان

گذرگاه هیندِن بِرگرام پلی یازده کیلومتر طول دارد و جزیره زیلت را به هولشتاین آلمان وصل می کند، این گذرگاه در سال ۱۹۲۷ میلادی و فقط جهت عبور قطارها ساخته شد. پیش از بنای لین پل رفت و آمد ها به جزر و مد وابسته بود و در فصل زمستان یخ ها در دریای وادان مانع از عبور و مرور می گردید و در شرایط هوا نامساعد جا به جایی بین دو نقطه ی مذکور ۶ ساعت به طول می انجامید. در حال حاضر روزانه ۱۰۰ قطار از این مسیر عبور می کنند.

قطار چین جهت رسیدن به ایالات متحده آمریکا

کشور چین جهت ساخت یک ریل راه آهن به طول ۱۳ هزار کیلومتر برنامه ریزی می کند تا از طریق روسیه و از رهگذر یک تونل ۲۰۰ کیلومتری زیر اقیانوس آرام بتواند به آمریکا برسد، این خط از سیبری، تنگه ی بیرینگ، آلاسکا و کانادا عبور خواهد کرد و به ایالات متحده ی آمریکا خواهد رسید. آینده نگری می شود که این قطار فوق سریع با سرعت ۳۵۰ کیلومتر در ساعت حرکت کند، همین امر باعث خواهد شد تا مسافران چشم بادامی در کمتر از دو روز از چین به ایالات متحده ی آمریکا برسند.
منبع: تابناک
انتهای پیام/

واژه های کلیدی: سوئیس | آمریکا | میلادی | فرودگاه | ساختمان | فرودگاه | خطوط راه آهن | مسیر قطار

تصاویر + عجیب ترین خطوط راه آهن دنیا

تصاویر + عجیب ترین خطوط راه آهن دنیا

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog