متقلب حساسیت مسابقه پرسپولیس لیگ قهرمانان آسیا

متقلب: حساسیت مسابقه پرسپولیس لیگ قهرمانان آسیا تیم پرسپولیس حضور مدیر مسابقه های لیگ قهرمانان آسیا در عمان دیدار حساس پرسپولیس و الهلال عربستان

گت بلاگز وب‌گردی کاهش کلسترول با این میان وعده‌ها!

مصرف میان وعده روشی خوب جهت گنجاندن آن دسته از مواد غذایی در رژیم غذایی است که می توانند به پایین آوردن کلسترول خون کمک کنند.

کاهش کلسترول با این میان وعده‌ها!

به گزارش گروه وبگردی گروه تحریریه سایت جوان، جهت افراد که کلسترول اوج دارند، هر آن چه که می خورند – از جمله خوراکی های کوچکی که بین وعده های غذایی مصرف می کنند – می تواند مهم باشد. ممکن است فکر کنید جهت مدیریت کلسترول کنار گذاشتن کامل میان وعده ها عالی ترین گزینش ممکن هست، ولی غذا خوردن در فواصل منظم در واقع جهت عادی سازی سطوح قند خون و حفظ قیمت سوخت و ساز در طول روز اهمیت دارد.

عبارات مهم : کالری
این که نباید خوراکی هایی مانند چیپس سیب زمینی، دونات، کیک یا سیب زمینی سرخ کرده مصرف نکنید، به معنای آن نیست که گزینه های بی مزه پیش روی شما قرار دارند. در ادامه با بعضی از میان وعده های سالم که نه تنها مصرف آنها لذت بخش هست، بلکه جهت سلامت قلب نیز خوب هستند، زیاد آشنا می شویم.

ذرت بوداده

ذرت بوداده و ذرت هر دو به عنوان غلات کامل در نظر گرفته می شوند و بر همین اساس از محتوای فیبر اوج برخوردار هستند، که بنابر گزارش انجمن قلب آمریکا، می تواند به کم کردن کلسترول کمک کند. ذرت بوداده نه تنها از محتوای فیبر بالاتر نسبت به نان گندم کامل یا برنج قهوه ای برخوردار هست، بلکه در صورت تهیه به روشی مناسب و حفظ اعتدال در مصرف، به عنوان یک میان وعده با محتوای کالری پایین نیز آشنا می شود. در صورت استفاده از مایکروفر یا دستگاه های هواپز و عدم استفاده از کره و نمک، ذرت بوداده میان وعده ای سالم جهت شما خواهد بود. اگر دوست دارید عطر و طعم آن را اصلاح ببخشید می توانید مقداری روغن زیتون روی ذرت ها اسپری کرده و اندکی پنیر پارمزان به آنها اضافه کنید.

مغزهای خوراکی

زمانی که قصد دارید کلسترول خود را کم کردن دهید، مغزهای خوراکی می توانند میان وعده ای خوب باشند. مطالعات نشان داده اند جایگزینی چربی اشباع با چربی غیر اشباع تک پیوندی که در بادام یافت می شود، نه تنها کلسترول بد (LDL) را کم کردن می دهد، بلکه راهبردی ایده آل جهت پیشگیری از اکسیداسیون LDL – مرحله ای در فرآیند آترواسکلروز – محسوب می شود. گردو یکی دیگر از گزینش های خوب به عنوان میان وعده جهت افرادی با کلسترول اوج هست. تنها به خاطر داشته باشید که مغزهای خوراکی از محتوای کالری بالایی برخوردار هستند و از این رو به اندازه وعده های مصرفی خود باید توجه داشته باشید.

سبزیجات

سبزیجات یکی از عالی ترین مواد خوراکی در دنیا هستند. آنها نه تنها به واسطه محتوای بالای فیبر، ویتامین ها و مواد معدنی – که به حفظ شرایط سلامت خوب انسان کمک می کنند – جهت افرادی با کلسترول اوج مناسب هستند، بلکه از محتوای کم چربی، سدیم، کلسترول، و کالری که همگی به بیماری قلبی منجر می شوند، سود می برند. لزومی ندارد یک رژیم غذایی گیاهخواری را دنبال کنید تا کلسترول خود را کم کردن دهید، ولی مصرف سبزیجات از رنگ های متفاوت را باید در دستور کار خود قرار دهید. شما می توانید ترکیب آنها با حموس را مد نظر قرار دهید. حموس دوزی سالم از فیبر، پروتئین و آنتی اکسیدان ها را ارائه می کند.

چیپس سیب زمینی خانگی

هنگامی که قرار است سطوح کلسترول مدیریت شود، مردم میل به دارند چیپس های سیب زمینی را از رژیم غذایی خود از بین بردن کنند. ولی بهتر است از گزینه هایی که به صورت سنتی با روغن و نمک فراوان تهیه می شوند، پرهیز کنید. سیب زمینی ها از محتوای کالری پایین و فیبر اوج بهره می برند و منبع خوبی جهت پتاسیم هستند، که این ماده معدنی به زیر کنترل نگه داشتن فشار خون کمک می کند. مصرف نسخه های خانگی پخته شده است چیپس سیب زمینی که مقداری روغن زیتون و گیاه های دارویی مانند رزماری به عنوان چاشنی پیش از قرار دادن در فر روی آنها پاشیده شده است هست، ضرری جهت شما نخواهد داشت.

جو دوسر

جو دوسر را تنها به عنوان ماده غذایی که در وعده صبحانه استفاده می شود، فرض نکنید. شما در هر زمانی از روز می توانید از جو دوسر جهت کم کردن کلسترول خون خود استفاده کنید. جو دوسر حاوی فیبر محلول خاصی است که کلسترول را جذب کرده و به عبور آن از دستگاه گوارش بدون این که جذب بدن شود، کمک می کند. افزون بر این، فیبر موجود در جو دوسر با اسیدهای صفراوی پیوند تشکیل داده و به دفع کمک می کند و از این رو، کبد مجبور به تولید صفرای زیاد می شود که به پایین آوردن کلسترول بد کمک می کند.

میوه

به جای مصرف آبنبات یا شکلات، هوس قندی خود را با میوه پاسخگو باشید، که می تواند به کم کردن کلسترول نیز کمک کند. سیب، توت فرنگی، انگور، و میوه های خانواده مرکبات همگی از محتوای بالای پکتین، نوعی فیبر که می تواند سطوح کلسترول بد را کم کردن دهد، برخوردار هستند. به طور ویژه، نارنگی کلمانتین یک گزینش خوب محسوب می شود، لیکن حاوی پتاسیم است و می تواند به کنترل فشار خون کمک کند.

لوبیا

سوپ نخستین چیزی نیست که به عنوان میان وعده مد نظر قرار بگیرد، ولی از محتوای چربی های اشباع پایین سود می برد، به خاص اگر سوپ سبزیجات حاوی لوبیا باشد. لوبیاها منبع خوبی جهت فیبر محلول و پروتئین هستند که به احساس سیری طولانی مدت تر کمک می کنند و در نتیجه، می توان از مصرف میان وعده های ناسالم پیشگیری کرد. سبزیجات از محتوای ویتامین ها، مواد معدنی و مواد مغذی گیاهی دوستدار قلب بهره می برند و کالری پایینی دارند.

نان گندم کامل

نان های تهیه شده است از گندم کامل از عالی ترین گزینه ها جهت یک رژیم غذایی کم کلسترول هستند. به طور کلی، نان های تهیه شده است از غلات کامل از محتوای فیبر اوج سود می برند و هنگامی که مقداری پنیر مانند چدار یا گودا به آنها اضافه می شود، دستگاه گوارش گوارش نیز از فایده های پروبیوتیکی بهره مند می شود. همچنین، تنها یک برش از نان گندم کامل حدود دو گرم پروتئین و دو گرم فیبر دارد.

منبع: عصر ایران
انتهای پیام/

واژه های کلیدی: کالری | خوراکی | سبزیجات | کلسترول | سبزیجات | سیب زمینی | سیب زمینی | رژیم غذایی | کلسترول خون

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog